Back to top

5. A

Mgr. Radka Blažková
třídní učitelka 5.A
radka.blazkova@zsbroumovska.cz

Aktuality třídy

No BackPack Day- celá škola

Školní parlament uspořádal happening s názvem "no BackPack Day".

No backpack day je oblíbeným happeningem po celém světě. Cílem je upozornit na miliony dětí zejména v rozvojových zemí, které denně nosí pomůcky v ruce do škol vzdálených mnoho kilometrů.

Některé nápady byly opravdu originální a parlament tak děkuje všem, kteří se zapojili a našli odvahu nechat se s nápaditou taškou vyfotit! 

Užijte si jedinečné reportážní fotografie!

florbalové turnaje pro 4. - 5. třídy

Se školním výběrem forbalistů ze 4. a 5. tříd jsme se zúčastnili florbalového turnaje Asociace školních sportovních klubů.

Základní kolo jsme odehráli 7. dubna v hale ZŠ U školy. Za soupeře jsme měli domácí hokejisty ze ZŠ U školy, dále ZŠ Aloisina výšina, ZŠ Hrádek nad Nisou a ZŠ Nové Město pod Smrkem. Všechny soupeře jsme porazili a s přehledem tak postoupili do okresního finále!!

Okresní finále se uskutečnilo v hale míčových sportů 21. dubna. Ve skupině jsme měli ZŠ Lesní, ZŠ Stráž nad Nisou a ZŠ Lužická. S bilancí jedné výhry, jedné remízy a jedné porážky jsme bohužel vinou horšího skóre skončili ve skupině na třetí pozici a nepostoupili tak do semifinále.

Souboj o konečné páté místo se ZŠ Husova se ze začátku vyvíjel dobře, ale nakonec jsme podlehli 5:6 a obsadili tak konečné 6. místo v okrese Liberec.

Za všechnu práci, předvedený výkon, snahu i vložené emoce patří všem klukům obrovský respekt a dík za reprezentaci školy!

Reportážní fotky z obou turnajů najdete přílohou...

 

Finanční dar pro adaptační třídy

Žáci školního parlamentu předali dnes vyučujícím v adaptačních třídách finanční obnos, který byl vybrán během dobročinného bufetu. Celkem se jednalo o částku 5256,- Kč, která bude použita dle uvážení obou učitelek na pomůcky, či exkurze.

Děkuji všem žákům školního parlamentu za organizaci akce a především všem žákům a vyučujícím, kteří přispěli!

Děkujeme!

K. Matznerová

Dobročinný parlamentní bufet

Naši parlamenťáci si konečně splnili dlouho naplánovanou akci – dobročinný bufet. Společně pro ostatní spolužáky napekli nějaké dobroty a ty potom za dobrovolnou částku nabízeli během velké přestávky ve škole.

Částka se vybrala neskutečná. Příští týden bude přímo učitelkám adaptačních tříd předán šek na celou vybranou částku.

Moc, moc děkujeme všem, kteří přispěli, žákům školy, vyučujícím.

Parlamenťáci jste skvělí!

Reportážní fotografie jsou nejen z přípravy bufetu, ale i ze samotné akce.

K. Matznerová

Stránky