5. A

třídní učitelka 5.A
radka.blazkova@zsbroumovska.cz

Laskavý listopad

Diplomem a medailí byli oceněni všichni, kteří se zapojili do akce školního parlamentu LASKAVÝ LISTOPAD.

Děkujeme za sdílení vašich fotek a máme radost ze všech žáků, kteří se zapojili.

Těšíme se na další společné akce školního parlamentu.

Reportážní fotografie soutěžní, i z vyhlášení.

Giving tuesday

V úterý jsme se poprvé zapojili do charitativní sbírky nadace Adra a ihned měla akce obrovský úspěch.

Organizátoři z nadace Adra byli obrovsky překvapeni kolik pytlů a krabic plných hraček žáci přinesli a věnovali nadaci.

Moc si toho vážíme a z celého srdce všem dárcům děkejeme!! Pevně věříme, že hračky vytvoří úsměv na mnoha dětských tváří, které to tolik potřebují!

florbalový turnaj pro 4. - 5. třídy

12.11. jsme se zúčastnili florbalového turnaje prvostupňových žáků v hale míčových sportů u Arény.

Turnaje se mělo zúčastnit 8 škol, ale 3 školy na poslední chvíli z důvodu karantény účast odřekly.

V prvním zápase jsme jasně přehráli ZŠ Lidická Hrádek 12:0.

Druhý zápas se ZŠ Osečná přinesl naši obrovskou střeleckou převahu, leč výsledek 1:1 pro nás byl ztrátou.

Hokejovou ZŠ U školy jsme potkali ve třetím zápase a i s troškou štěstí jsme vybojovali veledůležité vízezství 3:2.

V poslední zápase ve skupině jsme prohráli se ZŠ Stráž nad Nisou 3:8 a již věděli, že se s nimi utkáme ještě jednou ve finále.

Finále se od začátku přelévalo jako na houpačce. Vedli jsme 3:0, prohrávali 3:4 a těsně před koncem vyrovnali na 4:4. Nutno říci, že nás několikrát skvěle podržel náš gólman Pepa.

Šlo se na samostatné nájezdy a v nich se od nás bohužel štěstí odklonilo a prohráli jsme 2:3.

I tak byl pro nás finálový zápas velkým zážitkem, naši chlapci předvedli obdivuhodné individuální výkony, skvěle zvládli zápas takticky a byli neskutečně blízko vítězství.

Přes naše obrovské zklamání jsem na všechny naše hráče obrovsky hrdý a těším se na další turnaje!!

Reportážní fotky z akce najdete přílohou.

Reportážní fotky z akce jsou přílohou.

Halloweenské hrátky 5.A (reportážní foto)

Dne 2. 11. si žáci 5.A uspořádali halloweenské hrátky. Nejprve nastoupily hallowenské masky, potom následovala jejich módní přehlídka s vtipným komentářem a po té jsme si zahráli na tiskovou konferenci, masky versus novináři. Některé převleky mile překvapily svojí jednoduchostí a vtipem. Součástí hrátek byla také přehlídka vydlabaných dýní a díky Tomovi také vlastní tvoření.

Letecká záchranná služba v Liberci - 4.A (reportážní foto)

V pátek 18.6. navštívili žáci 4. A liberecké letiště. Cílem byla letecká záchranná služba. Poštěstilo se nám vidět záchranáře i piloty v akci, komunikovat s dispečinkem záchranné služby a získat spoustu nových informací. Bonusem bylo štěně německého ovčáka, které nás všechny okouzlilo.