5. A

Mgr. Tereza Lupínková
třídní učitel 5.A
tereza.lupinkova@zsbroumovska.cz

Na vlnách do neznáma aneb tajemství kapitána Headinga

Poslední týden v květnu jsme s žáky měli možnost strávit týden na škole v přírodě. Během celého pobytu jsme společně objevovali krásy Bedřichova, dozvěděli se pár informací o horské službě a úpravně vody, zdolali orientační běh, vytvářeli týmové vlajky a pokřiky, poseděli u ohně, společně tvořili třídní trička a hlavně si užili každou společnou chvilku. Na zakončení celého týdne si děti prošly stezku odvahy a upsaly se ke službě na palubě kapitána Headinga.

Fotbalový turnaj

Ve čtvrtek se naši nejlepší fotbalisté zúčastnili turnaje na ZŠ Elišky Krásnohorské.

V konkurenci pěti týmů jsme obsadili 2. místo za vítěznou Doctrinou.

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen náš osmák Denis. Nejlepším střelcem našeho týmu se stal se čtyřmi góly páťák Fanda.

Děkujeme všem za dobrou reprezentaci školy.

Trojboj všestrannosti (1. - 5. třída)

Ve středu dne 29. 5. 2019 se 25 našich žáků zúčastnilo okresního kola Trojboje všestrannosti (50m běh, skok daleký, hod míčkem). Závodu se zúčastnilo 15 škol z okresu Liberec. Žáci soutěžili jako jednotlivci a také v týmech 2 chlapci + 2 děvčata.

Úspěchy našich žáků:

Soutěž týmů:

Nejlépe se dařilo našim reprezentantům z 5. třídy (Justýna, Klára, František, Jakub). Mezi týmy žáků 5. tříd se umístili na 5. místě z 21.

Soutěž jednotlivců:

Dobi cup 23. - 24.5.2019

Tradiční sportovně-vědomostní soutěž libereckých základních škol. Letos se zúčastnilo 12 škol a naše škola obsadila skvělé 4. místo!

Děkujeme všem reprezentantům (28 žáků + 4 učitelé) za skvělé výkony a týmového ducha.

Dílčí umístění v jednotlivých soutěžích:

1. místo - sudoku (3. třídy) + florbalová střelba učitelů

3. místo - člunkový běh (1.-3. třídy) + sudoku (6.-7.třídy)

6. místo - vědomostní test (6.-9. třídy) + skok daleký (1.-3.třídy) + vybíjená (4.-5.třídy)

7. místo - volejbalový debl učitelů

8. místo - atletická štafeta (1. - 9. třída)

10. místo - florbal (6. - 9. třída)