5. A

třídní učitelka 5.A
jana.drbohlavova@zsbroumovska.cz

Krajský přebor šachových družstev 2020

V úterý 18. 2. 2020 jsme hráli se dvěma šachovými družstvy Krajský přebor školních šachových týmů. Mladší šachisté nakonec obsadili 8. místo a starší celkové 5. místo. Ani jeden tým bohužel nepostoupil do celorepublikového finále. Za zmímku stojí skvělý výkon Jakuba R. na druhé desce starších žáků, který si svým výkonem  6,5/7 bodů uhrál se soupeři s kvalitním ratingem osobní performanci 1637 ELO bodů!

Všem hráčům děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme k srdnatému výkonu.

Florbalový turnaj

Dnešní den byl pro ZŠ Broumovská vítězným dnem. Vybraní žáci čtvrtých a pátých ročníků reprezentovali školu na florbalovém turnaji, ve kterém se probojovali na úplný vrchol tabulky. Získali tím postup do okresního finále. Všem hráčům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů i v dalších zápasech.

O průběhu dne Vás mohou informovat reportážní fotografie.

Judo v tomto týdnu

Dobrý den,

z důvodu lyžařského výcviku je upraven rozpis tréninků juda od 24. 2. - 27. 2. takto:

Pondělí:  15.00 - 16.30 - zrušeno

17.00 - 18.30 - beze změny

Úterý:    Baby judo - zrušeno

17.00 - 18.00 - kimono

Středa:  15.00 - 16.30 - zrušeno

17.00 - 19.00 - Jablonec nad Nisou

Čtvrtek:   15.00 - 16.00 - zrušeno

skupina A a B od 17.00 - 18.00

Vesmírná mise - 5.A

Žáci 5. A si v iQLANDII vyzkoušeli různé fyzikální vlastnosti látek, poznávali souhvězdí, pozorovali šíření vzduchu ve vákuu a pomocí speciálních brýlí pozorovali barevná spektra světla. Všichni si vyrobili raketu, kterou nakonec odpálili. Prohlédněte si reportážní fotografie.

Dojížděcí lyžařský kurz - 3.A, 5.A

Vážení rodiče,

v pondělí 10. 2. 2020 začne pro vaše děti dojížděcí lyžařský kurz na Ještědu.

Odjíždět budeme každý den v 8 hodin (sraz 7:50) z parkoviště pod školou (nad rest. Formanka), návrat cca 11:45 do školy na oběd. Lyžařské vybavení si děti mohou přes týden nechávat u sjezdovky v lyžárně.

V pondělí dojde k rozřazení dětí do družstev podle úrovně. Skupiny by měly být po cca 6 dětech.

Žáci mají v ceně malou svačinku, přesto jim s sebou radši dejte svačinu a pití (nejlépe termosku s čajem).