5. C

Mgr. Michaela Faitová
třídní učitelka 5.C
michaela.faitova@zsbroumovska.cz

Projektový den k výročí republiky

V pátek 26. 10. jsme si připomněli stoleté výročí založení samostatného Československa.

Žáci na prvním stupni vyráběli ozdoby v barvě trikolory a lipové lístky, které pak zavěsili na naši lípu.

Žáci druhého stupně vypracovávali plakáty k významným letopočtům končícím "osmičkou". 1348, 1848, 1918 a 1968.

V rámci projektového dne jsme si pustili státní hymnu a přišli oblečeni v národních barvách.

Reportážní fotografie - 5. C ,,Ježíškova vnoučata"

Dnes jsme o výtvarné výchově tvořili obrázky pro babičky a dědečky z Centra následné péče Mělník. Projekt, do kterého jsem děti zapojila, se jmenuje Ježíškova vnoučata. Obrázky se moc povedly. Žáci odcházeli domů s pocitem, že udělali dobrý skutek a splnili seniorům jedno z jejich přání.

Úspěch školního časopisu

Krásné překvapení hned z kraje dne. Otevřu e-mail a tam tato pěkná zpráva:

Dobrý den,

Gratuluji, Vaše skupina Časopis byla odbornou porotou vybrána a vyhráváte Nášup pizzy pro celou třídu! A to díky sloganu „Pizza ze Starého města, je pouze z kvalitního těsta. Pizza, šunka, žampion, kdo ji sní, je šampion“ a „Náš-li hlad, máš-li chuť, v Maškovce rychle budˇ“!

Děkujeme za účast v soutěži.

Školní časopis

Máš chuť stát se členem redakční rady? Baví tě psát, fotit, krestit nebo pracovat s počítačem? Tak přijď mezi nás! Kromě tvorby článků a grafické úpravy se můžeš těšit na různé hry a aktivity, které ti pomohou k sebeprezentaci, k vedení rozhovorů a obhájení vlastního názoru. Scházíme se každou středu od 13:45 ve třídě 9. B