6. A

třídní učitelka 9.B, vyučující Čj, D
dana.adamkova@zsbroumovska.cz

ATLETIKA - Excelentní výkony našich žáků

Dne 19. 6. 2018 se 5 našich žáků zúčastnilo Krajského finále 2018 Atletického trojboje všestrannosti s českým olympionikem Adamem Sebastianem Helceletem. Všichni žáci absolvovali všechny tři disciplíny - skok daleký, běh 50 m a hod míčkem.

Z každého okresu postoupili 4 nejlepší sportovci. V každé kategorii tedy dnes bojovalo 16 závodníků.

Úspěchy našich žáků:

Trojboj - okresní kolo

Dne 5. 6. 2018 se konalo okresní kolo v ,,Trojboji s Adamem". Naši školu reprezentovalo 40 žáků (20 chlapců a 20 dívek). Všichni žáci absolvovali všechny tři disciplíny - skok daleký, běh 50 m a hod míčkem.

Pěti žákům z naší školy se podařilo postoupit do krajského kola. Z 1. třídy postupují do krajského kola 3 žáci (Vít, Jan a Barbora), ze 3. třídy 1 žákyně (Nela) a z 5. třídy rovněž 1 žákyně (Sára).

Výkony žáků postupujících do krajského kola:

1. třída:

Dobi cup - 24.-25.5.2018

Opět po roce jsme se zúčastnili sportovně-vědomostní soutěže libereckých základních škol Dobi cup.

Loňské skvělé 4. místo jsme sice neobhájili, ale 5. místo je také skvělé.

Nejlepšími dílčími disciplínami byly:

2. místo člunkový běh (1. - 3. třída)

2. místo florbal učitelů

5. místo skok daleký (1. - 3. třída)

5. místo volejbal učitelů

7. místo vědomostní test (6. - 9. třída)

7. místo sudoku (3. třída)

8. místo atletická štafeta (1. - 9. třída)

Celkovými vítězi se stali reprezentanti ZŠ Doctrina před ZŠ Dobiášova a ZŠ Ještědská.

Všem našim sportovcům děkuji za účast a super zážitek!

SBĚR PRO SOVY

Na pátek 25. 5. 2018 vyhlašujeme "Den sběru pro sovy".

Papír můžete nejen přinést do školy, ale i odvézt do sběrny. Výtěžek z pátečního sběru poté věnujeme panu sokolníkovi jako příspěvek na chov sov a dravých ptáků.

Sběr se samozřejmě počítá i do celoroční školní soutěže, která se pomalu chýlí ke konci.

Tak pilně třiďte a sbírejte!

O pohár města Varnsdorfu - šachový turnaj

V sobotu 21. dubna jsme hráli prestižní turnaj ve Varnsdorfu. Naši šachoví bojovníci se v konkurenci všech 57 hráčů neztratili. Michal F. obsadil ve své kategorii krásné 3. místo ze 44 účastníků! Kuba R. skončil na 10. místě a Vojta J. na 24. místě. V samostatném dívčím turnaji obsadila Maruška G. 9. místo a Nela L. 11. místo. Všem blahopřejeme! :)

Štafetový pohár - okresní kolo

Dne 24. 4. jsme se zúčastnili okresního kola Štafetového poháru. Běželo se 8x 100m mladší (tj. 1. - 3. třída), 8x 100m starší (tj. 4. - 5. třída) a smíšená štafeta 8x 200m. Časy všech tří štafet se sečetly a vítězná škola postoupila do krajského kola. Naši žáci se celkově umístili na 7. místě z 9. Ve štafetě starších bohužel vypadl chlapcům kolík.