6. A

třídní učitelka 6.A, vyučující Př, D, Tv
klara.zrustova@zsbroumovska.cz

SBĚR PRO SOVY

Na pátek 25. 5. 2018 vyhlašujeme "Den sběru pro sovy".

Papír můžete nejen přinést do školy, ale i odvézt do sběrny. Výtěžek z pátečního sběru poté věnujeme panu sokolníkovi jako příspěvek na chov sov a dravých ptáků.

Sběr se samozřejmě počítá i do celoroční školní soutěže, která se pomalu chýlí ke konci.

Tak pilně třiďte a sbírejte!

Fotbalový turnaj v malé kopané

V pátek 4. 5. jsme se spolu s dalšími pěti školami zúčastnili fotbalového turnaje v malé kopané na ZŠ Elišky Krásnohorské.

I když byl turnaj pro žáky druhého stupně, vzali jsme do týmu i čtvrťáka a páťáka a kluci rozhodně nezklamali.

Po smolném vyřazení v semifinále na penalty se ZŠ Dobiášova jsme si pohlídali souboj o třetí místo a vyválčili tak cenný bronz.

Chlapcům děkuji za reprezentaci i hezký výkon.

Školní časopis - květen

Z důvodu, že v květnu pondělkům není přáno, budou termíny redakční rady probíhat následovně:

Pátek 4. 5. 2018 - zájezd vybraných účastníků do Prahy

Pátek 11. 5. 2018 - od 13:45 (náhradní termín)

Pondělí 14. 5. 2018 - od 13:45

Pátek 25. 5. 2017 - od 13:45 (náhradní termín)

_________________________________________

Na společném e-mailu jsou už podklady pro článek - Praktikanti na naší škole.

O pohár města Varnsdorfu - šachový turnaj

V sobotu 21. dubna jsme hráli prestižní turnaj ve Varnsdorfu. Naši šachoví bojovníci se v konkurenci všech 57 hráčů neztratili. Michal F. obsadil ve své kategorii krásné 3. místo ze 44 účastníků! Kuba R. skončil na 10. místě a Vojta J. na 24. místě. V samostatném dívčím turnaji obsadila Maruška G. 9. místo a Nela L. 11. místo. Všem blahopřejeme! :)

Zooriskuj - výsledky soutěže

Ve středu 21. 3. se pět našich týmů zúčastnilo soutěže Zooriskuj v ZOO Liberec. Všichni bojovali statečně o co nejlepší výsledek, nakonec ovšem rozhodovaly zkušenosti. Nejlépe dopadla trojice dívek z 9. B, které vybojovaly 34. místo z celkových 77 týmů. (Fotogalerie 6.A: http://mojetridabroumak.rajce.idnes.cz/ZOO_Riskuj_21.3/)

Všem zúčastněným velmi gratuluji.

34. místo: Brožková, Hlaváčková, Nezmarová