Back to top

6. A

Mgr. Klára Zrůstová
třídní učitelka 6.A, vyučující Př, D, Tv
klara.zrustova@zsbroumovska.cz

Aktuality třídy

Národní cena eTwinning Quality Label - 6.A

Skupina žáků ze třídy 6. A pracovala pod vedením paní učitelky Jedličkové během celého loňského školního roku na mezinárodním eTwinnigovém projektu s názvem Sports4everyone. Žáci spolupracovali se školou z Litvy, dopisovali si s kamarády z partnerské školy ve Vilniusu, komunikovali prostřednictvím portálu TwinSpace a tvořili krátká videa, postery a prezentace. Jejich práce byla oceněna na Národní konferenci Erasmus+ a eTwinning 13. října v Olomouci.

Okresní kolo ve florbale (dívky, 6. a 7. třída)

 Dne 31. 10. 2017 jsme se zúčastnily okresního kola ve florbale. Naši školu reprezentovalo 15 dívek ze 6. a 7. tříd. Všechny hráčky bojovaly do poslední vteřiny, i když se nám nedařilo. Zejména lze pochválit Adélu Kolouškovou a Kláru Urbanovou za vynikající obranu a odvrácení mnoha střel, Stelu Rejnartovou za vytrvalost při osobní obraně a Jitku Musilovou za pěkné góly. Všem hráčkám děkujeme za reprezentaci školy!

 Celkové pořadí: 

Laboratorní práce z přírodopisu - 6.A

V úterý 10. 10. má první skupina laboratorní práci z přírodopisu, do této skupiny patří tito žáci: BLAŽKOVÁ, SVOBODOVÁ, KAŠPAR, VINKLÁRKOVÁ, HEMKOVÁ, BEKROVÁ, KORBOVÁ, KYSELA, REJCHRT, ŠIMEROVÁ, JIRGESOVÁ, SCHIED, PECHOČIAKOVÁ. Tito žáci zároveň začínají v pátek 13. 10. výuku až 2. vyučovací hodinou. 

Ostatní žáci 6. A končí zítra (10. 10.) vyučování ve 12:25 a v pátek 13. 10. mají laboratorní práci 1. vyučovací hodinu. Do této skupiny patří tito žáci: PROCHÁZKOVÁ, STEJSKAL, ZÁRUBA, FRINTOVÁ, DUŠKOVÁ, SÍGLOVÁ, FARKAS, RAULE, PABIŠKA, BENDIKOVÁ, HUNKOVÁ, ADAM. 

Noc vědců v iQLANDII 6. A

V pátek 6. 10. jsme se žáky 6. A navštívili zábavně-experimentální program NOC VĚDCŮ v IQLANDII. Během večera jsme navštívili většinu expozic, vyzkoušeli si vesmírný stroj, nanokolovrátek na výrobu nanovláken, 3D mikroskop. Zúčastnili jsme se chemické scienceshow a zábavného kvízu o vlajkách. Večer jsme si moc užili. 

Celá fotogalerie zde: https://mojetridabroumak.rajce.idnes.cz/Noc_vedcu_v_IQlandii_6.10.17/

K. Zrůstová

Obaly na učebnicích u žáků 2. stupně

Téměř všichni žáci na 2. stupni mají nové učebnice na český jazyk a dějepis. Je třeba, aby je měli řádně obalené! Mnohokrát jsem viděla, že tomu tak stále není! Dějepisy nemají pevnou vazbu, snadno se poničí. Vyzývám všechny, kterých se to týká, aby se polepšili a učebnice nosili do školy obalené. Vyhnete se sankcím, k nimž pak musíme přistoupit na konci školního roku.

Den zvířat ve výtvarné výchově 6. A

Ve středu 4. 10. proběhla v 6. A netradiční hodina Vv. Abychom oslavili Mezinárodní den zvířat, vyrazili jsme na libereckou přehradu, kde jsme pokusili ztvárnit jakékoli zvíře. Kreslili jsme pouze tužkou. A abychom zvířátkům, hlavně kachnám, udělali trochu radost, nakonec jsme je i nakrmili. Byla to moc pěkná hodina. 

Stránky