Back to top

FLORBAL - starší žákyně - 2. místo

V úterý 21. 11. 2023 jsme se zúčastnily základního kola ve florbalu starších žákyň (8., 9. tř.) pořádaném na ZŠ Dobiášově. Školu reprezentovalo 9 dívek.

Holky hrály naprosto senzačně. Nejprve jsme porazily ZŠ Ostašov 5:0, kdy přes naši skvělou obranu ve složení Nelča, Ella, Míša ani jednou nevystřelily. V útoku kralovala Valča se svými senzačními kličkami a přesnými střelami. Druhý zápas s domácími ze ZŠ Dobiášova jsme se dostaly rovněž rychle do vedení a v pohodovém tempu zvítězily 4:0. V tomto zápase se nám dařilo všude. Brankařka Terka vychytala všechno. Pája to krásně rozehrávala ze středu na křídla a Ella posílala z obrany dopředu skvělé pasovky. V útoku zabodovala také naše sprinterka Anička. Třetí zápas proti ZŠ Lidická jsme vyhrály 3:0. Opět skvělá spolupráce holek a i když už únava začínala být znát, všichni odvedly skvělou práci. Jako poslední nás bohužel čekal nejtěžší zápas se ZŠ Husova. V prvním poločase jsme se díky Valčině parádní přesné střele z dálky dostaly do vedení 1:0. Terka výborně vychytala dvě zákeřné pěkné střely od nejlepší soupeřovi útočnice. V druhém poločase se nám bohužel nedařilo. V útoku nám na Valču nasazovaly i tři hráčky a v obraně nás několikrát přečíslily na 3 na 2 a podařilo se jim srovnat a krátce před koncem se dostat do vedení. Zápas jsme prohrály 1:2

Všem nám bylo moc líto, že jsme nepostoupily. Holky hrály parádně. Skvěle spolupracovaly a navzájem si fandily a podporovaly se. Byla jsem moc pyšná, že na naší škole máme tak skvělé sportovkyně.

Ještě jednou děkuji Valče, Nelče, Elle, Terce, Anče, Páje, Míše, Lucce a Marušce za podané výkony a výbornou reprezentaci naší školy.