Back to top

8. C

Mgr. Monika Hegrová
třídní učitelka 8.C, vyučující ČJ, NJ, TV
monika.hegrova@zsbroumovska.cz

Aktuality třídy

Cyklovýlet 8.C

Na kole na Kristýnu, postavení stanu v lehkém dešti, odpolední ochutnávka potápění, procházka do Hrádku, večerní ohýnek a další den v duchu dopoledního triatlonu a zpáteční cesty na kole. To vše a mnohem víc jsme prožili společně.

Report.fotky níže:

Vernisáž Da Vinci a módní přehlídka

V pátek 14.6.2024 se uskutečnila každoroční vernisáž k výstavě žákovských prací. Návštěvníci vernisáže se pokochali nejenom pracemi výtvarného kroužku Da Vinci, ale také výtvory žákyň z kroužků keramiky. Dalším bodem programu bylo autorské čtení žákyň ze čtenářského klubu. Následně proběhla módní přehlídka kroužku šití. Všem zúčastněným moc děkujeme a doufáme, že si vernisáž užili. Těm, kterým se dnes nepodařilo přijít, přinášíme alespoň malou ochutnávku v podobě fotek. Bylo to krásné a těšíme se na kreativitu, kterou přinese příští rok!

Židovská Praha - 8.C

6.6. jsme se vypravili do Prahy. Hradčany nás přivítaly krásným počasím. Krátce jsme zhlédli Pražský hrad, doslova fascinováni jsme byli Valdštejnskou zahradou. Oběd jsme stihli na Václavském náměstí. Odpoledním programem byla návštěva židovských památek, hřbitova a synagog. Viděli jsme Pinkasovu, Španělskou a Maiselovu synagogu. Exkurzí nás skvěle provedla paní učitelka Adámková. Děkujeme!

 

Reportážní fotky níže:

Dobi cup 2024

Ve čtvrtek 23.5. se uskutečnila tradiční velká akce Dobi cup. Dobi cup je sportovně vědomostní soutěž libereckých škol, ve které soutěží žáci všech ročníků i učitelé v různých disciplínách. Po loňském 3.místě jsme letos obsadili smolné 4. místo. Vyhráli dvě školy se stejným počtem bodů: ZŠ Ještědská a ZŠ U školy. Gratulujeme.

Nejlepší naše výsledky v jednotlivých disciplínách:

1. místo - vědomostní test (2. stupeň)

2. místo - vybíjená (4. - 5. třídy)

2. místo - člunkový běh ( 1. - 3- třídy)

3. místo - florbalová střelba (učitelé)

5. místo - atletická štafeta (1. - 9. třída)

Ondřej P. - mimořádné gesto fair play!

Atletika - starší žákyně (8., 9. třída) postup do krajského kola

22. 5. jsme se zúčastnili okresního kola v atletickém čtyřboji. Naše dívky ve složení Anča, Nelča, Maru, Valča a Nataška se umístily na skvělém 2. místě z 15 škol a postupují do krajského kola. Naši kluci obsadili 6. místo ze 13.

Naše největší úspěchy:

Anička - v celkovém bodování 4. nejlepší čtyřbojařka ze 75 děvčat, 2. místo v běhu na 60 m (8, 68s), 3. místo v běhu na 800 m (2,45.83)

Krásná Anglie - den druhý

Nikdo nezaspal a ve 3:30 už jsme na nohou. Přesouváme se na trajekt, kde se probouzíme a snídáme. Křídové útesy už se v dáli rýsují. První zastávkou na ostrovech je městečko Canterbury. Následuje procházka po vrchu útesů v místech zvaných Beachy Head. Pak už jen projížďka historickým vláčkem a trocha lenošení na pláži v Brightonu. Posledním bodem dnešního dne je ubytování v rodinách... nervozita vrcholí!

Stránky