8. A

třídní učitel 8.A, vyučující M, F, Inf
robert.janco@zsbroumovska.cz

Projektová schůzka Nizozemsko - Erasmus+

Druhá projektová schůzka v partnerské škole OSG De Meergronden ve městě Almere se konala ve dnech 14. - 20. 10.2018 a zahrnovala opravdu výjimečný program.

Naši žáci a učitelé společně s kamarády z Rumunska a Holandska vyzkoušeli celou řadu sportovních aktivit a turnajů v tělocvičně i na hřišti. Zahráli si lakros, frisbee, rugby a jiné netradiční hry a soutěže, šplhali v lanovém centru v Kemphaanu, bruslili na rychlobruslařském stadionu v Drontenu, projeli se na šlapadlech po grachtech v Amsterdamu a vyřádili se v trampolínové aréně Jumping Jack. V programu nechyběly ani různé workshopy na téma zdravé výživy a tradiční holandské kuchyně, při kterých děti vařily, počítaly kalorie a v mezinárodních skupinkách natáčely krátká videa. V rámci sportovního programu jezdili žáci i učitelé do školy na kole, a splynuli tak dokonale s prostředím. Za krásného počasí utekl všem týden jako voda a nezbylo nám než se s holandskými a rumunskými kamarády rozloučit. Neloučili jsme se ale nadlouho. V dubnu příštího roku se na ně budeme těšit na projektové schůzce v naší škole.

Více o projektu najdete zde: projekt Erasmus+

Kompletní reportážní fotolagerie z projektové schůzky v nizozemském Almere 14. - 20. 10.2018.

Přespolní běh (reportážní foto)

Dne 4. 10. jsme se zúčastnili okresního kola v přespolním běhu. Naši školu reprezentovalo 22 žáků z 6. - 9. třídy.

Tým mladších děvčat (6. - 7. třída) se umístil na krásném 4. místě ze 12. V této kategorii startovalo 72 závodnic. Z našich děvčat se nejlépe umístila Jitka na 7. místě, Kateřina na 20. místě, Sára na 22. místě a Lucie na 32. místě.

Reportážní fotky ze školního výletu - 7.A

V pátek 15. 6. 2018 jsme si udělali kratší výšlap do Jizerských hor, konkrétně k přehradě Černá Nisa. Původně jsme měli v plánu i koupání, ale nakonec bylo počasí akorát na procházku. U přehrady šlo sedm statečných (nejméně unavených) najít kešku (do kopce přímo za nosem), ostatní poseděli a posvačili u přehrady. Výlet jsme ukončili u České chalupy, kde jsme skočili na přijíždějící autobus.