8. A

třídní učitelka 8.A, vyučující Př, D, Tv
klara.zrustova@zsbroumovska.cz

Setkání žákovských parlamentů

Dvě akce na konec školního roku:

Parlament naší školy se zúčastnil debaty v rámci projektu prevence šikany, Princezna Julie, v Krajské vědecké knihovně v Liberci .

Poslední setkání žákovských parlamentů (12. 6.) se konalo v zasedací místnosti zastupitelstva. Téma debaty: 17. listopad 1989

50. ročník Olympiády mládeže v atletice

Dne 7. 6. 2019 se 10 našich žáků zúčastnilo Olympiády mládeže v atletice, která se konala na Městském stadionu v Liberci.

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ:

Štafeta 4x 60m - DÍVKY: Naše děvčata ve složení Adéla (6. třída), Sára (6. třída), Kateřina (7. třída) a Klára (7. třída) skončily ve svém rozběhu na 1. místě. Celkově obsadily nepopulární 4. místo.

Dobi cup 23. - 24.5.2019

Tradiční sportovně-vědomostní soutěž libereckých základních škol. Letos se zúčastnilo 12 škol a naše škola obsadila skvělé 4. místo!

Děkujeme všem reprezentantům (28 žáků + 4 učitelé) za skvělé výkony a týmového ducha.

Dílčí umístění v jednotlivých soutěžích:

1. místo - sudoku (3. třídy) + florbalová střelba učitelů

3. místo - člunkový běh (1.-3. třídy) + sudoku (6.-7.třídy)

6. místo - vědomostní test (6.-9. třídy) + skok daleký (1.-3.třídy) + vybíjená (4.-5.třídy)

7. místo - volejbalový debl učitelů

8. místo - atletická štafeta (1. - 9. třída)

10. místo - florbal (6. - 9. třída)

Projektová schůzka Erasmus+ - Liberec

Ve dnech 1. - 6. 4. proběhla poslední projektová schůzka dvouletého projektu Erasmus+.

Čeští žáci společně se svými hosty z Rumunska a Nizozemska navštívili například radnici, horolezeckou stěnu, iQLANDII, Český ráj i Prahu.

Věříme, že se všem program líbil a že zase brzy přivítáme další zahraniční hosty.

Soutěž ZOORiskuj- výsledky

Ve čtvrtek 21. 3. se 15 žáků sedmých tříd účastnilo soutěže v ZOO Liberec - ZOORISKUJ. V celkové konkurenci 87 týmů dopadla nejlépe děvčata ze 7. A, Eva, Terka a Monika, které se umístily na 60. místě. Následnou návštěvu ZOO si potom užili všichni účastníci soutěže.

Velmi gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy.

Oslava k svátku učitelů

Ve čtvrtek 28. 3. zástupci školního parlamentu předali učitelům, kteří slavili v tento den svůj svátek, vlastnoručně napečené muffiny a zákusky. Společné pečení, které proběhlo ve středu odpoledne, utužilo vzájemnou sounáležitost všech zástupců třídních parlamentů a byla to moc fajn společná akce. Učitelům tím žáci udělali radost.

Setkání redakcí školních časopisů

Dnes proběhlo historicky první setkání redakčních rad školních časopisů Libereckého kraje a samozřejmě ani my jsme tam chybět nemohli. Společně s panem učitelem se na ZŠ Lesní vypravili další 4 redaktoři, aby načerpali nové nápady a inspirovali druhé, což se jim určitě povedlo.

Lyžařský výcvik 7.A,B - vyúčtování

Vážení rodiče, se zpožděním jsme dostali závěrečnou fakturu za ubytování, a tak jsme až nyní mohli udělat vyúčtování lyžařského kurzu.

Díky dobrým sněhovým podmínkám a příspěvku SRPŠ jsme poměrně ušetřili, žákům budeme vracet 350,-Kč.

Celková cena lyžařského kurzu na jednoho žáka je tedy 2250,-Kč.

Přeplatky si mohou žáci vyzvedávat se žákovskou knížkou od pátku 15. 3. v kanceláři ředitele školy.