8. A

třídní učitelka 8.A, vyučující Př, D, Tv
klara.zrustova@zsbroumovska.cz

Noc vědců 8.A - reportážní fotky

V pátek 27. 9. se ve svém volném čase některé žákyně z 8. A zúčastnily akce na Technické univerzitě v Liberci – NOC VĚDCŮ. Zjistily, mimo jiné, jak vypadá 3D tisk, vyzkoušely si práci se speciálním 3D mikroskopem, okusily netradiční hodinu zeměpisu spojenou s geologií, procvičily angličtinu v soutěžích a nakonec si vyrobily netradiční šperky z plastu. Byl to moc prima večer a za rok zas, už po čtvrté!

Přespolní běh (okresní kolo)

Dne 2. 10. jsme se zúčastnili okresního kola v přespolním běhu v Ruprechticích. Naši školu reprezentovalo 14 žáků ze 7. - 9. třídy.

Tým mladších děvčat (6. - 7. třída) se umístil na 6. místě z 8. V této kategorii startovalo 46 závodnic. Z našich děvčat se nejlépe umístila Sára na 19. a Linda na 21. místě. Žaneta doběhla 26. a Nikolína 37.

Mladší chlapci běželi bohužel pouze jako jednotlivci, protože jim chyběl jeden člen do týmu. Nejlépe se zadařilo Petrovi ze 7. třídy, který doběhl na krásném 13. místě z 51 závodníků.

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ - mladší žáci 2. místo

Dne 24. 9. 2019 se 20 našich žáků zúčastnilo okresního kola Atletického čtyřboje družstev (běh 60m, běh 600m/800m/1000m, hod míčkem/vrh koulí, skok do dálky/skok do výšky). Nejvíce se zadařilo našim mladším žákům (6. a 7. třída) ve složení Vojta (7. tř.), Petr (7. tř.), Lukáš (7. tř.), František (6. tř.), Jakub (6. tř.), kteří se umístili na vynikajícím 2. místě z 10 škol. Dobře si vedly i naše mladší žákyně ve složení Sára (7. tř.), Justýna (6. tř.), Verča (6. tř.), Klára (6. tř), Kája (7. tř), které obsadily 4. místo z 10 škol.

Rekonstrukce školy

Dne 31. 8. byla stavební firmou dokončena první fáze letošní rekonstrukce školy.

Pro školní provoz byly zpřístupněny 4 místnosti družin včetně sociálních zařízení, jazyková učebna se školní knihovnou, kabinet, sklad, vstupní hala a schodiště.

I když ještě chybí zapojit některá světla a doplnit podhledové desky, tak jsme velice rádi, že se vše stihlo a že jsme první školní den - 2. 9. mohli ve škole přivítat všechny žáky.

Sběr papíru - zahájení soutěže

Vážení žáci, rodiče,

letošní soutěž ve sběru papíru je oficiálně zahájena.

Ranní sběr v šatnách II. stupně začne od pondělí 23. 9. Dále můžete vozit sběr přímo do Kovošrotu.

Nejlepší žáci i třídy budou oceněni.

Bližší informace v letáku zde.

Setkání žákovských parlamentů

Dvě akce na konec školního roku:

Parlament naší školy se zúčastnil debaty v rámci projektu prevence šikany, Princezna Julie, v Krajské vědecké knihovně v Liberci .

Poslední setkání žákovských parlamentů (12. 6.) se konalo v zasedací místnosti zastupitelstva. Téma debaty: 17. listopad 1989

50. ročník Olympiády mládeže v atletice

Dne 7. 6. 2019 se 10 našich žáků zúčastnilo Olympiády mládeže v atletice, která se konala na Městském stadionu v Liberci.

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ:

Štafeta 4x 60m - DÍVKY: Naše děvčata ve složení Adéla (6. třída), Sára (6. třída), Kateřina (7. třída) a Klára (7. třída) skončily ve svém rozběhu na 1. místě. Celkově obsadily nepopulární 4. místo.