6. A

robert.janco@zsbroumovska.cz

Sněhová výzva školního parlamentu

Sněhová výzvy školního parlamentu

Pro všechny, kteří mají rádi sníh, vyhlašují zástupci školního parlamentu sněhovou výzvu- postav sněhuláka, nebo cokoli ze sněhu, co máš rád. Pošli na e-mail parlamentbroumaci@seznam.cz do konce ledna fotku- nejlepší sněhové nadšence oceníme.

Cooking in english lessons

2. října si žáci 4. - 9. třídy vyzkoušeli vaření v hodině angličtiny. Mladší žáci anglicky pojmenovávali suroviny a starší žáci si vzájemně vytvořili anglický návod, podle kterého vařili. Během praktické části děti samy připravovaly pečené i nepečené dobroty. Všechny instrukce žáci dostali v angličtině a cílem bylo, aby mluvili co nejvíce anglicky.

Všichni se výborně zapojovali a aktivitu si užili. Názorně se naučili nová slovíčka a vyzkoušeli si praktickou komunikaci v angličtině.

Štrúdlové blues

Jaký je váš oblíbený? Slaný? Sladký? Klasický s jablky? Nebo třeba makový?

Upečte, vyfoťte, pošlete fotku (pavlina.silhanova@zsbroumovska.cz) a vychutnejte si s vašimi blízkými. Třeba při poslechu "štrúdlové" písně.

Kolik různých variant se nám tu sejde? Těším se na vaši kreativitu!