6. A

třídní učitel 6.A, vyučující Ov, Nj, metodik prevence
jakub.hribal@zsbroumovska.cz

Sešity na šk. rok 2020/2021 - 6.A

Do sedmého ročníku je třeba pořídit následující sešity:

M - 460, 460, 560, 560 a na začátku nového šk. roku se bude vybírat 150 Kč na pracovní sešity

Čj - 544, 524, 524

D - pokračujeme ve starém sešitě (popř. nový, stejný jako letos)

F - 565

Př - pokračujeme ve starém sešitě (popř. nový, stejný jako letos)

Ov - pokračujeme ve starém sešitě (popř. 564)

Aj – 564 - paní učitelka Pochobradská / 564, 544 – paní učitelka Jedličková

Nj + Fj - 564, 524

Z - 460

Inf - pokračujeme ve starém sešitě

Badatelské dny - 6.A

V minulém týdnu se žáci 6. A zúčastnili hned dvou akcí. Ve čtvrtek to byl vědecko-badatelský den v iQLANDII. Během tohoto dne navštívili planetárium, místní laboratoř se speciálními mikroskopy, iQPARK a dílnu. V pátek se spolu s třídním učitelem vydali na přírodopisně- dějepisnou exkurzi do Lidových sadů. Vyšlápli si na zříceninu hradu Jezdec. Během výletu lovili hmyz a zabývali se dalšími přírodovědnými jevy.

Byly to moc prima dny.

Kuchařská výzva díl 2.

Ještě jednou děkuji všem účastníkům prvního kola! Pokud jste se nestilhli zapojit, nevadí! Přidejte se teď. V druhém kole výzvy použijte ve svém receptu banán a jahody. Recept s fotkou, prosím, pošlete na: pavlina.silhanova@zsbroumovska.cz. Těším se na vaše delikatesy.

SBĚR PAPÍRU

Sběr papíru pokračuje - můžete nosit ráno v 7:50 (předáte panu školníkovi u hlavního vchodu), nebo odvezete přímo do Kovošrotu.

Soutěž ve sběru papíru bohužel nemůže být zakončena výletem pro nejlepší sběrače, a proto bude vyhodnocena až příští školní rok. Nejlepší sběrači za letošní rok dostanou symbolické ocenění.

Na konci soutěže (květen 2021) se nasbírané kilogramy za letošní rok sečtou s příštím rokem a vydělí dvěma (aby měli šanci i budoucí prvňáčci).

Kuchařská výzva díl 1.

Pojďme si ten poslední školní měsíc pěkně osladit!

Barunce ze 3.A děkuji za nápad.

Bude to jednoduché. Vaším prvním úkolem bude připravit pokrm (upéct, uvařit, usmažit... fantazii se meze nekladou), kdy mezi surovinami použijete čokoládu a jablko/a.

Svůj výtvor, prosím, vyfoťte a spolu s receptem pošlete na: pavlina.silhanova@zsbroumovska.cz

Do předmětu uveďte: kuchařská výzva (termín uzávěrky prvního kola je 14. 6.2020)

Květnová sportovní výzva - 4. týden

Jdeme do finále, čeká nás poslední květnová výzva!

Sportovci, těšte se na medaile!

Na nejúspěšnější čeká malé překvapení.

Rozcvič se, splň sportovní výzvu, pošli fotku na: vyzva.kveten@seznam.cz, do předmětu zprávy napiš své jméno a třídu.

Stáhni si tabulku s přehledem květnových cvičení. (Tabulka zde: tabulka květen )