Back to top

6. A

Mgr. Kateřina Stolínová
třídní učitelka 5.A, vyučující Aj
katerina.stolinova@zsbroumovska.cz

Aktuality třídy

Školní výlet 6.A

Naše třída se vydala na náš historicky první školní výlet (nepočítáme-li harmonizační kurz). Geografickým cílem byl Mladějov, ovšem hlavním cílem akce bylo přežít. Spoiler...podařilo se! První den jsme po krátké cestě autobusem a dlouhé cestě pěsky dorazili do kempu. Jakmile se děti smířily s tím, že jsou ubytované v malých chatičkách a ne v pětihvězdičkovém hotelu, nálada se zvedla. Po dobrém obědě jsme byly přemluveny, abychom třídu vpustily do bazénu. Po předložení pádných argumentů (typu: je vedro) jsme svolily a dětičky se šly spokojeně cachtat.

Vernisáž Da Vinci a módní přehlídka

V pátek 14.6.2024 se uskutečnila každoroční vernisáž k výstavě žákovských prací. Návštěvníci vernisáže se pokochali nejenom pracemi výtvarného kroužku Da Vinci, ale také výtvory žákyň z kroužků keramiky. Dalším bodem programu bylo autorské čtení žákyň ze čtenářského klubu. Následně proběhla módní přehlídka kroužku šití. Všem zúčastněným moc děkujeme a doufáme, že si vernisáž užili. Těm, kterým se dnes nepodařilo přijít, přinášíme alespoň malou ochutnávku v podobě fotek. Bylo to krásné a těšíme se na kreativitu, kterou přinese příští rok!

Dobi cup 2024

Ve čtvrtek 23.5. se uskutečnila tradiční velká akce Dobi cup. Dobi cup je sportovně vědomostní soutěž libereckých škol, ve které soutěží žáci všech ročníků i učitelé v různých disciplínách. Po loňském 3.místě jsme letos obsadili smolné 4. místo. Vyhráli dvě školy se stejným počtem bodů: ZŠ Ještědská a ZŠ U školy. Gratulujeme.

Nejlepší naše výsledky v jednotlivých disciplínách:

1. místo - vědomostní test (2. stupeň)

2. místo - vybíjená (4. - 5. třídy)

2. místo - člunkový běh ( 1. - 3- třídy)

3. místo - florbalová střelba (učitelé)

5. místo - atletická štafeta (1. - 9. třída)

Ondřej P. - mimořádné gesto fair play!

ATLETIKA - velký úspěch našich sportovců

Dne 14. 5. 2024 se 18 našich sportovců ze 6. a 7. tříd zúčastnilo okresního kola Poháru rozhlasu.

 

Týmové  úspěchy:

Dívčí tým se umístil na 1. místě z 11 škol a postupuje do krajského kola. Chlapecký tým obsadil 3. místo z 10.

 

Individuální úspěchy - celkové:

V celkovém součtu bodů pro sportovce se na 6. místě umístil Víťa (7. tř.) a na 10. místě Honza (6. tř.) - ze 77 chlapců.

Pálení čarodějnic 2024

Na Základní škole Broumovská opět zavládla vesele laděná atmosféra, když se konalo tradiční pálení čarodějnic. Děti i rodiče se sešli na školním dvoře, aby společně oslavili příchod jara. S lampiony v rukou a úsměvy na tvářích se vydali na průvod zakončený opékáním buřtů. Pravidelně pořádané setkání nejen posiluje pouto mezi školou, dětmi a rodiči, ale také přináší do života celého sídliště a okolí pocit společenství.

Stránky