6. A

třídní učitel 6.A, vyučující Ov, Nj, metodik prevence
jakub.hribal@zsbroumovska.cz

Rekonstrukce školy

Dne 31. 8. byla stavební firmou dokončena první fáze letošní rekonstrukce školy.

Pro školní provoz byly zpřístupněny 4 místnosti družin včetně sociálních zařízení, jazyková učebna se školní knihovnou, kabinet, sklad, vstupní hala a schodiště.

I když ještě chybí zapojit některá světla a doplnit podhledové desky, tak jsme velice rádi, že se vše stihlo a že jsme první školní den - 2. 9. mohli ve škole přivítat všechny žáky.

Sběr papíru - zahájení soutěže

Vážení žáci, rodiče,

letošní soutěž ve sběru papíru je oficiálně zahájena.

Ranní sběr v šatnách II. stupně začne od pondělí 23. 9. Dále můžete vozit sběr přímo do Kovošrotu.

Nejlepší žáci i třídy budou oceněni.

Bližší informace v letáku zde.

Na vlnách do neznáma aneb tajemství kapitána Headinga

Poslední týden v květnu jsme s žáky měli možnost strávit týden na škole v přírodě. Během celého pobytu jsme společně objevovali krásy Bedřichova, dozvěděli se pár informací o horské službě a úpravně vody, zdolali orientační běh, vytvářeli týmové vlajky a pokřiky, poseděli u ohně, společně tvořili třídní trička a hlavně si užili každou společnou chvilku. Na zakončení celého týdne si děti prošly stezku odvahy a upsaly se ke službě na palubě kapitána Headinga.

Fotbalový turnaj

Ve čtvrtek se naši nejlepší fotbalisté zúčastnili turnaje na ZŠ Elišky Krásnohorské.

V konkurenci pěti týmů jsme obsadili 2. místo za vítěznou Doctrinou.

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen náš osmák Denis. Nejlepším střelcem našeho týmu se stal se čtyřmi góly páťák Fanda.

Děkujeme všem za dobrou reprezentaci školy.

Trojboj všestrannosti (1. - 5. třída)

Ve středu dne 29. 5. 2019 se 25 našich žáků zúčastnilo okresního kola Trojboje všestrannosti (50m běh, skok daleký, hod míčkem). Závodu se zúčastnilo 15 škol z okresu Liberec. Žáci soutěžili jako jednotlivci a také v týmech 2 chlapci + 2 děvčata.

Úspěchy našich žáků:

Soutěž týmů:

Nejlépe se dařilo našim reprezentantům z 5. třídy (Justýna, Klára, František, Jakub). Mezi týmy žáků 5. tříd se umístili na 5. místě z 21.

Soutěž jednotlivců:

Dobi cup 23. - 24.5.2019

Tradiční sportovně-vědomostní soutěž libereckých základních škol. Letos se zúčastnilo 12 škol a naše škola obsadila skvělé 4. místo!

Děkujeme všem reprezentantům (28 žáků + 4 učitelé) za skvělé výkony a týmového ducha.

Dílčí umístění v jednotlivých soutěžích:

1. místo - sudoku (3. třídy) + florbalová střelba učitelů

3. místo - člunkový běh (1.-3. třídy) + sudoku (6.-7.třídy)

6. místo - vědomostní test (6.-9. třídy) + skok daleký (1.-3.třídy) + vybíjená (4.-5.třídy)

7. místo - volejbalový debl učitelů

8. místo - atletická štafeta (1. - 9. třída)

10. místo - florbal (6. - 9. třída)