Back to top

Mgr. Dana Adámková

Mgr. Dana Adámková
třídní učitelka 6.A, vyučující Čj, D
dana.adamkova@zsbroumovska.cz

Obsah uživatele

7. C v knihovně

Naši sedmáci dnes podruhé ve školním roce navštívili knihovnu a zažili zajímavý program s názvem Když je to "na draka". Nešlo o pohádky, ale o seznámení se zajímavými knížkami, v nichž se hrdina potýká s nějakým problémem. Nejatraktivnější aktivitou bylo hned úvodní přiřazování krátkých anotací a obálek knih k jejich názvům. Přikládáme reportážní fotografie. 

6. A v knihovně

Ve středu 10. května jsme zažili zajímavý program v knihovně. Zamýšleli jsme se nad tím, co všechno rozhoduje, když si vybíráme knížku ke čtení. Četli jsme a předvedli i své pisatelské dovednosti. Vysloužili jsme si hodnoceni "čtenářsky vyspělá třída". Pořídili jsme samozřejmě reportážní fotky, které všem nabízíme ke zhlédnutí.

D. Adámková

Dílna čtení v 6. A

Dílnu čtení jsme dnes věnovali nejen čtenářskému prožitku, ale také troše filozofování a spisovatelské práci.
Žáci ztratili na pár minut svou identitu a pokusili se jako páni spisovatelé a paní spisovatelky přidat do příběhu uneseného Libora svůj předmět, který považují ve svém životě za důležitý. Propojili tak svůj vlastní nedávný zážitek s příběhem známé prozaičky Ivy Procházkové.
Na reportážních fotkách uvidíte i malou literární galerii, kterou žáci vytvořili.

Dílna čtení - společně 1. A + 6. A

V pátek se sešli prvňáčci podruhé v tomto školním roce se 6. A a tentokrát mohli předvést už své první čtenářské výkony. V prostoru jídelny se všichni také trochu protáhli, ale hlavní náplní společné dvouhodinové práce bylo čtenářství a téma Velikonoc. Všichni si zasloužili pochvalu za to, jak se akce vydařila. Reportážní fotky přikládáme.

R. Blažková a D. Adámková

Stránky