Back to top

Mgr. Dana Adámková

Mgr. Dana Adámková
třídní učitelka 6.A, vyučující Čj, D
dana.adamkova@zsbroumovska.cz

Obsah uživatele

ZÁLOŽKA do knihy spojuje školy

V zářijových a říjnových týdnech jsme se zapojili do projektu, který probíhá každý rok mezi českými a slovenskými školami. Je nazván Záložka do knihy spojuje školy a letošní ročník byl orientován na téma Můj literární příběh čeká na Tvoje přečtení. Vyrobili jsme na toto téma své záložky jako dárky pro slovenské žáky z obce Tvrdošovce. Koncem října jsme je na Slovensko zaslali a o několik dní později jsme byli obdarováni tamějšími žáky i my. Záložky budou brzy předány většině účastníků.
Všem děkujeme!

SPOLEČNÉ ČTENÍ 1. A a 6. A

Dnes se setkali šesťáci s našimi nejmenšími spolužáky - s prvňáčky. Seznámili se a pak zkoumali společně poezii a rým. Druhou část tvořila četba knížky, kterou si žáci 6. A přinesli, aby malé žáčky z 1. A nalákali na knížky. Čtení prvňáčky bavilo, poslouchali, kreslili, někteří i psali. Těší se, až budou umět také číst, aby to pak mohli předvést na oplátku.

R. Blažková, D. Adámková

6. A v knihovně

První zážitky mimo školu - zažili jsme přednášku v knihovně o 12 literárních osobnostech spjatých s naším městem.
Reportážní fotky některé z nich prozrazují a ukazují i knihy, kterými jsme listovali. Už například víme, že známou dvojici kosích bratrů vytvořil Liberečan Ludvík Středa.

Stránky