2. A

třídní učitelka 2.A
tereza.lupinkova@zsbroumovska.cz

Štrúdlové blues

Jaký je váš oblíbený? Slaný? Sladký? Klasický s jablky? Nebo třeba makový?

Upečte, vyfoťte, pošlete fotku (pavlina.silhanova@zsbroumovska.cz) a vychutnejte si s vašimi blízkými. Třeba při poslechu "štrúdlové" písně.

Kolik různých variant se nám tu sejde? Těším se na vaši kreativitu!

Den zvířat - 2.A

Děti se na dnešní den moc těšily, a tak není divu, že se nám sešla spousta zajímavých živých zvířátek, plyšáků i obrázků. Seznámili jsme se s kočičkou Vanilkou, pejskem jménem Apollo, šnečkem, rybičkami a malými králíčky. V druhé polovině vyučování si děti vyzkoušely "projektové vyučování" se spoustou různých aktivit. Nejvíce děti bavila tvorba divadla a obrázková osnova. Den zvířat se nám vydařil a všichni jsme si ho užili :)

Horolezecká stěna Šutr II.

Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá. Spadnete do písku… Tak počkat, my jsme nikam nepadali a i se stěnou jsme si hravě poradili. Lezli jsme vzhůru k výškám… vzhůru k výškám. Také jsme si zasoutěžili a pod dubem za dubem, tam si počíhali na provazové smyčky a překonávali se pokaždé, kdy nás ostatní povzbuzovali "povězte ho vejš, ten provaz se smyčkou samozřejmě :)," při jejich rozvěšování. (reportážní fotografie)

Kuchařská výzva - finále

Všem kuchařkám a kuchařům ještě jednou děkuji za jejich snažení! Všichni jste skvělí!

Níže si můžete prohlédnout všechny recepty z naší výzvy.

Hezké prázdniny!

Camelopardalis aneb výlet do zoo - 1.A

Dnes jsme vyrazili do Zologické zahrady v Liberci. Během dopoledne jsme pozorovali a poznávali nejrůznější zvířata, dovídali se nové informace a stihli jednu bojovku. Největší úspěch měli lachtani a jejich vykulený pohled pod hladinou, lvice, která reagovala na děti (číhala, olizovala sklo, skákala), a také oslíci, kteří dětem odpovídali, když se snažili předvést zvuk, který vydávají. Na konci bojovky děti dostaly odměnu v podobě "průvodce." Dětem se výlet moc líbil a mají ode mě velkou pochvalu, protože se po celou dobu chovaly slušně a poslouchaly.

Historie odívání

V úterý jsme se s pomocí stroje času přesunuli do dob dávné historie. Prozkoumali jsme módu v krásné gotice, zdobnost renesance a další. Děti si vše mohly osahat, otěžkat a vyzkoušet. Nejvíce se líbily šperky, různé vlasové doplňky a šaty jako pro princezny. V posledních pár minutách jsme si vyzkoušeli i tanec z dob 1. republiky, Black bottom, s prvky charlestonu.