Absolventi B - 2020

třídní učitelka 6.C, vyučující M, Aj
dana.chlumska@zsbroumovska.cz

Kuchařská výzva - finále

Všem kuchařkám a kuchařům ještě jednou děkuji za jejich snažení! Všichni jste skvělí!

Níže si můžete prohlédnout všechny recepty z naší výzvy.

Hezké prázdniny!

Finanční gramotnost

Ve dnech 15.6.- 18.6. 2020 proběhl na naší škole seminář finanční gramotnosti devátých ročníků. Část semináře vedli externí finanční poradci. Formou neobvyklých aktivit si žáci osvojili význam pojmů z finanční matematiky. K lepší orientaci v problematice jistě přispěla i Hra o život(ě), která simulovala reálný život v oblasti příjmů a výdajů. Všem studentům, kteří vydrželi až do konce, moc děkujeme!!

Dana Chlumská, Robert Jančo :)

Kuchařská výzva díl 2.

Ještě jednou děkuji všem účastníkům prvního kola! Pokud jste se nestilhli zapojit, nevadí! Přidejte se teď. V druhém kole výzvy použijte ve svém receptu banán a jahody. Recept s fotkou, prosím, pošlete na: pavlina.silhanova@zsbroumovska.cz. Těším se na vaše delikatesy.

Kuchařská výzva díl 1.

Pojďme si ten poslední školní měsíc pěkně osladit!

Barunce ze 3.A děkuji za nápad.

Bude to jednoduché. Vaším prvním úkolem bude připravit pokrm (upéct, uvařit, usmažit... fantazii se meze nekladou), kdy mezi surovinami použijete čokoládu a jablko/a.

Svůj výtvor, prosím, vyfoťte a spolu s receptem pošlete na: pavlina.silhanova@zsbroumovska.cz

Do předmětu uveďte: kuchařská výzva (termín uzávěrky prvního kola je 14. 6.2020)

Květnová sportovní výzva - 4. týden

Jdeme do finále, čeká nás poslední květnová výzva!

Sportovci, těšte se na medaile!

Na nejúspěšnější čeká malé překvapení.

Rozcvič se, splň sportovní výzvu, pošli fotku na: vyzva.kveten@seznam.cz, do předmětu zprávy napiš své jméno a třídu.

Stáhni si tabulku s přehledem květnových cvičení. (Tabulka zde: tabulka květen )

Basketbal chlapci - 8. + 9. třídy

Ve čtvrtek 27. 2. jsem sehráli základní kolo basketbalového turnaje v hale ZŠ Dobiášova.

Po úvodní porážce od ZŠ Vratislavice jsme porazili ZŠ Doctrina 25:9 a ZŠ Dobiášova 16:12.

Protože Dobiáška porazila Vratislavice, rozhodovalo o celkovém pořadí skóre. To jsme měli, bohužel, horší, a tak jsme obsadili 3. nepostupové místo. Přesto chlapcům děkuji za kvalitní reprezentaci školy.

Krajský přebor šachových družstev 2020

V úterý 18. 2. 2020 jsme hráli se dvěma šachovými družstvy Krajský přebor školních šachových týmů. Mladší šachisté nakonec obsadili 8. místo a starší celkové 5. místo. Ani jeden tým bohužel nepostoupil do celorepublikového finále. Za zmímku stojí skvělý výkon Jakuba R. na druhé desce starších žáků, který si svým výkonem  6,5/7 bodů uhrál se soupeři s kvalitním ratingem osobní performanci 1637 ELO bodů!

Všem hráčům děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme k srdnatému výkonu.