5. C

třídní učitelka 5.C
michaela.faitova@zsbroumovska.cz

Vánoční ozdoby výtvarných kroužků Šikula a Paletka soutěží

Mladší Šikulové a starší Paleťáci i letos vyráběli vánoční ozdoby pro soutěž vyhlášenou městem „O nejkrásnější vánoční ozdobu" pro liberecký strom. Prezentují nás kapřice Šupinka (ve fcb. anketě pod číslem 38) a vánoční věnec (č. 37). Můžete nás podpořit svým hlasem na facebooku Liberecký advent, kde se přidáte do skupiny a po schválení můžete hlasovat v článku Ozdoby na liberecký vánoční strom 2. část. Naše výrobky najdete pod čísly 37 a 38. Děkujeme.

Vánoční setkání - 11. 12. 2018

Všichni, kdo na akci dorazili, si mohli užít: tvořivé dílny, družinový jarmark, stánky s vánočními tradicemi v cizích zemích, divadelní představení pátých tříd, bohaté občerstvení, hudební program v atriu i rozsvícení vánočního stromu. Děkujeme všem za účast a přejeme krásné Vánoce!

Projektový den k výročí republiky

V pátek 26. 10. jsme si připomněli stoleté výročí založení samostatného Československa.

Žáci na prvním stupni vyráběli ozdoby v barvě trikolory a lipové lístky, které pak zavěsili na naši lípu.

Žáci druhého stupně vypracovávali plakáty k významným letopočtům končícím "osmičkou". 1348, 1848, 1918 a 1968.

V rámci projektového dne jsme si pustili státní hymnu a přišli oblečeni v národních barvách.

Reportážní fotografie - 5. C ,,Ježíškova vnoučata"

Dnes jsme o výtvarné výchově tvořili obrázky pro babičky a dědečky z Centra následné péče Mělník. Projekt, do kterého jsem děti zapojila, se jmenuje Ježíškova vnoučata. Obrázky se moc povedly. Žáci odcházeli domů s pocitem, že udělali dobrý skutek a splnili seniorům jedno z jejich přání.