5. C

třídní učitelka 5.C
michaela.faitova@zsbroumovska.cz

Vánoční ozdoby výtvarných kroužků Šikula a Paletka soutěží

Mladší Šikulové a starší Paleťáci i letos vyráběli vánoční ozdoby pro soutěž vyhlášenou městem „O nejkrásnější vánoční ozdobu" pro liberecký strom. Prezentují nás kapřice Šupinka (ve fcb. anketě pod číslem 38) a vánoční věnec (č. 37). Můžete nás podpořit svým hlasem na facebooku Liberecký advent, kde se přidáte do skupiny a po schválení můžete hlasovat v článku Ozdoby na liberecký vánoční strom 2. část. Naše výrobky najdete pod čísly 37 a 38. Děkujeme.

Pečení muffinů :-)

Dnešní dvouhodinovku výtvarné výchovy jsme vyměnili za návštěvu kuchyňky, kde jsme si společnými silami upekli muffiny. Někdo upekl muffiny čokoládové, někdo ovocné a někdo vanilkové. A jak se nám to povedlo? To můžete zhodnotit z fotek :-)

Den Země - úklid odpadu

I my jsme se zapojili do projektu "Ukliďme si svět - ukliďme Česko". Vybrali jsme si lokalitu zastávky U Lomu, kolem nádrže. Intenzivně jsme uklízeli cca do 12 hodin. Práce nás bavila a dohromady jsme nasbírali 17 pytlů odpadu. Našli jsme i nejrůznější kuriozity, berle, dvd přehrávač, rozpadlé kolo, gramofonovou desku aj.

Žáky velice chválím za jejich nadšení a dobrou práci!!!

Setkání redakcí školních časopisů

Dnes proběhlo historicky první setkání redakčních rad školních časopisů Libereckého kraje a samozřejmě ani my jsme tam chybět nemohli. Společně s panem učitelem se na ZŠ Lesní vypravili další 4 redaktoři, aby načerpali nové nápady a inspirovali druhé, což se jim určitě povedlo.

Krajské finále školních družstev v šachu - postup na MČR!

Ve středu 20. 2. 2019 jsme se zúčastnili Krajského přeboru školních družstev v šachu v  kategorii starších žáků. Naši reprezentanti hráli v sestavě: 1. deska Kuba J., 2. deska Miki F., 3. deska Tomáš H. a 4. deska Honza S. V konkurenci víceletých gymnázií a šachových základních škol se chlapci vůbec neztratili. Po bojovném výkonu obsadili v užším osmičlenném finále krásné postupové 2. místo! Ve dnech 17. 6. - 19. 6. 2019 si před televizními kamerami zahrajeme v Kongresovém sále ve Zlíně republikové finále nejlepších školních týmů z celé ČR!!!

ŠKOLNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE - 1.stupeň

Ve čtvrtek 21. 2. 2019 se koná školní kolo Celostátní přehlídky dětských recitátorů 2019. Žáci se budou hodnotit ve třech kategoriích. Kategorie 0 (1. ročník), kategorie 1 (2. + 3. ročník) a kategorie 2 (4. + 5. ročník). Vítězové všech kategorií postupují do okresního kola v DDM Větrník v Liberci.

Ke školnímu kolu je třeba připravit si krátkou báseň či text a dorazit ve čtvrtek ve 12.00 hodin do třídy 1. C.