5. C

třídní učitelka 5.C
michaela.faitova@zsbroumovska.cz

Vánoční ozdoby výtvarných kroužků Šikula a Paletka soutěží

Mladší Šikulové a starší Paleťáci i letos vyráběli vánoční ozdoby pro soutěž vyhlášenou městem „O nejkrásnější vánoční ozdobu" pro liberecký strom. Prezentují nás kapřice Šupinka (ve fcb. anketě pod číslem 38) a vánoční věnec (č. 37). Můžete nás podpořit svým hlasem na facebooku Liberecký advent, kde se přidáte do skupiny a po schválení můžete hlasovat v článku Ozdoby na liberecký vánoční strom 2. část. Naše výrobky najdete pod čísly 37 a 38. Děkujeme.

Krajské finále školních družstev v šachu - postup na MČR!

Ve středu 20. 2. 2019 jsme se zúčastnili Krajského přeboru školních družstev v šachu v  kategorii starších žáků. Naši reprezentanti hráli v sestavě: 1. deska Kuba J., 2. deska Miki F., 3. deska Tomáš H. a 4. deska Honza S. V konkurenci víceletých gymnázií a šachových základních škol se chlapci vůbec neztratili. Po bojovném výkonu obsadili v užším osmičlenném finále krásné postupové 2. místo! Ve dnech 17. 6. - 19. 6. 2019 si před televizními kamerami zahrajeme v Kongresovém sále ve Zlíně republikové finále nejlepších školních týmů z celé ČR!!!

ŠKOLNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE - 1.stupeň

Ve čtvrtek 21. 2. 2019 se koná školní kolo Celostátní přehlídky dětských recitátorů 2019. Žáci se budou hodnotit ve třech kategoriích. Kategorie 0 (1. ročník), kategorie 1 (2. + 3. ročník) a kategorie 2 (4. + 5. ročník). Vítězové všech kategorií postupují do okresního kola v DDM Větrník v Liberci.

Ke školnímu kolu je třeba připravit si krátkou báseň či text a dorazit ve čtvrtek ve 12.00 hodin do třídy 1. C.

Výsledky školního kola olympiády v anglickém jazyce

Školního kola olympiády v anglickém jazyce se v letošním kole zúčastnilo 47 žáků z pátých až devátých tříd. Kategorii žáků do sedmých tříd vyhrál Michal ze 7. A před Terezou a Evou ze 7. A. Na třetím místě skončil při stejných podmínkách překvapivě Patrik z 5. A, což lze pokládat za pozoruhodný výkon. Kategorii žáků osmých a devátých tříd vyhrála Štěpánka z 9. A, na druhém místě se umístila Anna z 8. B a o třetí místo se dělí Jan z 9. A a Matyáš z 9. B. Výhercům gratulujeme a ostatním žákům děkujeme za účast. Do okresního kola, které se bude konat 14. 2., postupují Michal a Štěpánka.

Vánoční setkání - 11. 12. 2018

Všichni, kdo na akci dorazili, si mohli užít: tvořivé dílny, družinový jarmark, stánky s vánočními tradicemi v cizích zemích, divadelní představení pátých tříd, bohaté občerstvení, hudební program v atriu i rozsvícení vánočního stromu. Děkujeme všem za účast a přejeme krásné Vánoce!