5. B

třídní učitelka 5.B, vyučující Aj, Čj
katerina.kocova@zsbroumovska.cz

Halloween - 5.B

Ve středu 23. 10. do školy místo žáků naší třídy dorazila děsivá halloweenská strašidla. Třídní učitelka se jich ovšem nelekla a strávili jsme společně veselé strašidelné dopoledne. O keltském svátku jsme se dozvěděli mnoho nového a už se těšíme, až si akci příští rok zopakujeme. Přinášíme reportážní fotky našich strašidel.

Výlet do lesoparku Horka (reportážní foto) - 5.B

V pondělí 16. 9. 2019 jsme využili příznivého počasí a vyrazili jsme autobusem do Rozstání, odkud už je to jen kousek do lesoparku Horka, kde bydlí obr Máza. Obra jsme pozdravili a vyfotili se s ním a pak už si děti užívaly lanového parku. Kromě prolézaček, houpaček, domečků jsme se pobavili v amfiteátru, kde nám naše holky zatančily a předvedly divadlo. Potom jsme se prošli do lesoparku, kde si děti zkusily, jak těžké je se zavázanýma očima uhodnout, kdo šeptá. Nakonec jsme les ozdobili domečky a chýšemi, užili jsme si ještě trochu prolézaček a houbaření a vyrazili jsme na výšlap do kopce na autobus. Pokud budete chtít vyrazit i vy, rodiče se svými dětmi a jejich sourozenci, autobus číslo 270 jede ze stanoviště č. 10 z autobusového nádraží. Vystoupíte na zastávce Rozstání, zdravotnické středisko a cestu k obrovi vám už děti ukážou. :-)

Rekonstrukce školy

Dne 31. 8. byla stavební firmou dokončena první fáze letošní rekonstrukce školy.

Pro školní provoz byly zpřístupněny 4 místnosti družin včetně sociálních zařízení, jazyková učebna se školní knihovnou, kabinet, sklad, vstupní hala a schodiště.

I když ještě chybí zapojit některá světla a doplnit podhledové desky, tak jsme velice rádi, že se vše stihlo a že jsme první školní den - 2. 9. mohli ve škole přivítat všechny žáky.

Sběr papíru - zahájení soutěže

Vážení žáci, rodiče,

letošní soutěž ve sběru papíru je oficiálně zahájena.

Ranní sběr v šatnách II. stupně začne od pondělí 23. 9. Dále můžete vozit sběr přímo do Kovošrotu.

Nejlepší žáci i třídy budou oceněni.

Bližší informace v letáku zde.