4. A

třídní učitelka 4.A
tereza.lupinkova@zsbroumovska.cz

Školní časopis

Školní časopis bude probíhat každé úterý od 13:45 v bobkárně. Sraz všech budoucích redaktorů je v odpočinkové zóně druhého stupně. Bohužel se stala chyba a v seznamu kroužků je uveden školní časopis i ve středu. V tento čas kroužek z důvodů výuky pana učitele nemůže být. Proto jsou všichni zváni na úterní redakční radu.

Děkuji za upozornění a pochopení.

S pozdravem Jakub Hříbal

Dobi cup 2022

Po dvouleté odmlce se uskutečnil další ročník sportovně vědomostní soutěže Dobi cup.

Žáci i učitelé libereckých škol se tam utkávají v deseti disciplínách. Letos se zúčastnilo 12 škol. Jednotlivá umístění se sčítají a zvítězí škola s nejmenším bodovým ziskem.

Z vítězství se letos raduje ZŠ Ještědská, před ZŠ Dobiášova. Naše škola skončila o jediný bodík za bronzovou ZŠ Lesní na 4. místě. I tak je to ale krásné umístění a všem reprezentantům děkuji a gratuluji!

Umístění v jednotlivých disciplínách:

1. místo - vybíjená (4. - 5. třídy)

1. místo - florbalová střelba (učitelé)

2. místo - sudoku (6. - 7. třídy)

2. místo - volejbal (učitelé)

5. místo - vědomostní test (6. - 9. třídy)

6. místo - sudoku (3. třídy)

8. místo - florbal (6. - 9. třídy)

8. místo - atetická štafeta (1. - 9. třídy)

8. místo - člunkový běh (1. - 3. třídy)

12. místo - skok daleký (1. - 3. třídy)

McDonald's cup - fotbalové turnaje 1.- 5.tříd

V průběhu dubna a května sehráli naši chlapci několik povedených turnajů a zápasů v rámci celorepublikového turnaje McDonald's cup.

Žáci 1. - 3. tříd

Mladší chlapci nejprve vyhráli svou základní skupinu pořádanou na naší škole. Porazili ZŠ Česká, ZŠ Stráž n. Nisou a ZŠ U školy a postoupili tak do okresního semifinále. V tom také zvítězili a přes ZŠ Hrádek nad Nisou postoupili do okresního finále. Na hřišti ve Vratislavicích nejprve porazilii ZŠ Husova 6:1 a poté se utkali ze ZŠ Doctrina o postup do krajského finále. V tomto zápase nám bohužel již trošku došly síly a prohráli jsme 3:5. Obsadili jsme tak 2. místo v okrese, což je krásný úspěch. Jakub L. byl navíc vyhlášen nejlepším střelcem turnaje.

Žáci 4. - 5. tříd

Výběr starších chlapců odehrál svou základní skupinu na našem hřišti Plátenická. V prvním zápase jsme porazili ZŠ Česká 1:0. Druhý zápasjsme remizovali se ZŠ Doctrina 1:1. Ve třetím jsme porazili ZŠ Aloisna výšina 4:0 a v posledním ZŠ Doubí 3:1. V celkovém tabulce jsme nasbírali 3 vítězství a jednu remízu a ani to nám nestačilo k postupu do dalšího kola turnaje. ZŠ Doctrina postoupila díky o jeden gól lepšímu skóre.

Všem žákům - fotbalistům děkujeme za skvělou reprezentaci a gratulujeme!