4. A

třídní učitelka 4.A
jana.drbohlavova@zsbroumovska.cz

ŠKOLNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE - 1.stupeň

Ve čtvrtek 21. 2. 2019 se koná školní kolo Celostátní přehlídky dětských recitátorů 2019. Žáci se budou hodnotit ve třech kategoriích. Kategorie 0 (1. ročník), kategorie 1 (2. + 3. ročník) a kategorie 2 (4. + 5. ročník). Vítězové všech kategorií postupují do okresního kola v DDM Větrník v Liberci.

Ke školnímu kolu je třeba připravit si krátkou báseň či text a dorazit ve čtvrtek ve 12.00 hodin do třídy 1. C.

Vánoční turnaj v šachu 2018

V sobotu 15. prosince proběhl na naší škole velký vánoční turnaj v šachu. Akce se zúčastnilo bezmála 100 dětí z celého Libereckého kraje. Děti hrály celkem v šesti ligách rozdělených podle hráčské výkonnosti. V 1. lize obsadil Miki 5. místo, Kuba 6. místo. Ve 2. lize skončil Tomáš na 2. místě, ve 3. lize Vašek na 4. místě, Sam na 7. místě. Ve 4. lize obsadila Maruška 2. místo a v 6. lize Hoang 3. místo a Dominik 4. místo. Každý šachista si odnesl nějakou cenu nezávisle na svém umístění.

Vánoční setkání - 11. 12. 2018

Všichni, kdo na akci dorazili, si mohli užít: tvořivé dílny, družinový jarmark, stánky s vánočními tradicemi v cizích zemích, divadelní představení pátých tříd, bohaté občerstvení, hudební program v atriu i rozsvícení vánočního stromu. Děkujeme všem za účast a přejeme krásné Vánoce!

Projektový den k výročí republiky

V pátek 26. 10. jsme si připomněli stoleté výročí založení samostatného Československa.

Žáci na prvním stupni vyráběli ozdoby v barvě trikolory a lipové lístky, které pak zavěsili na naši lípu.

Žáci druhého stupně vypracovávali plakáty k významným letopočtům končícím "osmičkou". 1348, 1848, 1918 a 1968.

V rámci projektového dne jsme si pustili státní hymnu a přišli oblečeni v národních barvách.