Back to top

Školní parlament

Mgr. Klára Matznerová
třídní učitelka 7.C, vyučující Př, D, Tv
klara.matznerova@zsbroumovska.cz

Aktuality třídy

Parlamentní bufet

V pátek 10.3. o velké přestávce připravili zástupci školního pro své spolužáky z druhého stupně svačinový bufet. V nabídce byly bábovka, pizza, muffiny nebo čokoládové sušenky. 

Děkujeme všem zájemcům z řad žáků i učitelů, že se u našeho koutku zastavili. 

Týden převleků- den dvojčat/trojčat

Zatím asi nejtěžší výzva. Úkolem bylo obléknout se stejně ve dvojici/trojici nebo skupince. Vážně klobouk dolů před všemi. Žáci prvního stupně, druhého stupně i učitelé si na stejných kostýmech dali záležet a bylo to vidět. Parádní módní přehlídka. 

Zítra už čtvrtý převlekový den- galantní oblečení. 

Týden převleků- den naruby

Poslední den toho bláznivého převlékacího týdne byl úkol jasný- obléknout si cokoli naruby. Ač by se mohlo zdát, že výzva je to jednoduchá, vyndat klíče z kapsy kalhot, které jsou naruby, není zdaleka tak snadné! Děkuji proto těm, kteří i poslední den vyladili outfit a zapojili se tak do akce. 

Na závěr ještě děkuji všem rodičům, kteří oblečení chystali, učitelům, kteří se jakkoli zapojili, žákům školního parlamentu za nápad, všem fotografům ve třídách a samozřejmě všem, kteří se zapojili do této celoškolní akce. 

K. Matznerová

Týden převleků- den elegance

Čtvrtek se nesl ve jménu noblesního nebo elegantního oblečení. Dívky oblékly paletu sukní, punčoch, halenek a lodiček, zatímco chlapci nešetřili košilemi, lakýrkami a někdy dokonce i kravatami. Byla to ve škole nevšední podívaná a já opět děkuji všem, kteří se zapojili, protože to byl krásný pohled, kdy jsme si připadali jako někde v divadle, či v noblesním paláci. 

No a zítra už nás čeká poslední den, den naruby, takže oblékni tričko, mikču nebo kalhoty obráceně :). 

Týden převleků- den v barvách Valentýna

Svátek zamilovaných jsme během týdne převleků oslavili ve valentýnských barvách - červené, růžové, fialové. Děkuji všem žákům i učitelům ze dnešní účast, která byla pro některé, vzhledem k barvám, rozhodně výzvou. 

Zítra nás čeká "den dvojčat/trojčat" - oblékni se s někým ve dvojici/trojici/skupině stejně. 

K. Matznerová

Týden převleků- teplákový den

První várka reportážních fotek je tu. Děkujeme všem za zapojení do prvního dne převlekové výzvy. Nutno podotknout, že to bylo více než pohodlné. Zítra je den ve valentýnských barvách. 

Volby ve škole

V tomto týdnu se odehrálo druhé kolo prezidentský voleb, kdy žáci druhého stupně vybírali ze dvou kandidátů, tak jako při skutečných volbách. Přestože účast byla nižšší než v prvním kole, výsledek byl jednoznačný. Děkujeme všem žákům, že přišli volit a zapojili se tak do naší školní volby. 

Žáci volí svého prezidenta

Tento týden se na naší škole konalo první kolo prezidentských voleb. Chtěli jsme zjistit, jdo by vyhrál u těch, kteří volit nemohou. Účast byla hojná, přes 67% žáků druhého stupně si první kolo voleb nenechalo ujít. Do druhého kola postoupili, tak jako v těch opravdových volbách, dva kandidáti. Kdo vyhraje rozhodne druhé kolo hlasování v pondělí 23.1. Přijďte k volbám- volíme si prezidenta naší školy! 

Váš školní parlament. 

Stránky