Ing. Petr Socha, Ph.D.

vyučující Inf
petr.socha@zsbroumovska.cz

Ohlédnutí za plesem ke 40. výročí založení školy

Základní škola Broumovská uspořádala o uplynulém víkendu ples k oslavě 40. výročí svého založení. Večer ve vratislavickém sále 101010 byl plný života a radosti. Mezi hlavními účastníky se objevili nadšení absolventi školy, současní rodiče žáků a další přátelé školy. Atmosféru večera tvořila živá hudba kapely, která přilákala všechny na taneční parket. Program byl pestrý - od vystoupení tanečního souboru žáků Tyk Tak a skupiny žáků, kteří předvedli své dovednosti v judu, přes vystoupení breakdance až po energický kankán tanečního souboru. Návštěvníci mohli nahlédnout do kroniky školy a absolventi se potkali se svými bývalými vyučujícími. Samozřejmostí byla tombola a ples vrcholil dražbou dortů, která sloužila k podpoře školy a přinesla do večera soutěživou atmosféru. Celý ples byl nejen příležitostí k oslavě minulosti, ale i k posílení komunity kolem naší školy. Velké poděkování patří všem, kteří se na organizaci plesu podíleli, i všem, kteří přišli, aby zavzpomínali a školu podpořili. Atmosféru si můžete připomenout na přiložených fotografiích.

Deváťáci programují v Pythonu

Žáci devátého ročníku, kteří navštěvují seminář z informačních technologií, se kromě školní televize věnují také programování v Pythonu. Kromě konzolových aplikací, komunikujících s uživatelem pomocí textu, vytvořili dnes žáci také své první grafické aplikace. Jejich výsledky můžete vidět na reportážních fotografiích.

Rozlučka s devátými ročníky

Rozloučení se s deváťáky na základní škole je plné emocí, radosti a nezapomenutelných okamžiků. V rámci slavnostního programu se odehrála neuvěřitelná show. Každé vystoupení je pečlivě připraveno a plné nadšení a talentu. Deváťáci se nejen těší z toho, jak se mohou ukázat svému okolí, ale také si uvědomují, že se jejich společná doba na základní škole nezadržitelně blíží ke konci. To dává každému vystoupení zvláštní atmosféru a napětí. Rozloučka s deváťáky je skutečně vzrušující a nezapomenutelnou událostí, která zanechává ve vzduchu smích, slzy a především vzpomínky na společné zážitky a přátelství, která budou trvat navždy.

Exkurze do pivovaru

V pátek 9. června jsme s žáky devátého ročníku vyrazili na exkurzi do pivovaru Konrád ve Vratislavicích. Žáci měli možnost prohlédnout si všechny části procesu výroby piva, od sladování ječmene přes kvašení až po závěrečné stáčení a balení. Celým pivovarem nás provedl jeho sládek, pan Hostaš, který žákům poutavě povyprávěl nejen o samotném výrobním procesu, ale také o dlouhé historii která se k tomuto místu váže - děkujeme!

Filipojakubská noc: průvod a opékání buřtů

Počasí nám úplně nepřálo, přesto se tradiční akce na netradičním místě nesla v příjemném duchu a pozitivní atmosféře!

Všem kouzelníkům, čarodějnicím i rodičům moc děkujeme za účast!

Co ve školní jídelně máte nejraději?

Svá nejoblíbenější jídla v nové anketě školní televize vyjmenovali žáci i učitelé. Napište nám do komentářů, jaké jídlo máte sami nejraději, nebo které naopak rádi nemáte!