Družina Simona

vychovatelka
simona.hajdukova@zsbroumovska.cz

Vánoční setkání - 11. 12. 2018

Všichni, kdo na akci dorazili, si mohli užít: tvořivé dílny, družinový jarmark, stánky s vánočními tradicemi v cizích zemích, divadelní představení pátých tříd, bohaté občerstvení, hudební program v atriu i rozsvícení vánočního stromu. Děkujeme všem za účast a přejeme krásné Vánoce!

Reportážní fotky - ŠD 6. oddělení

Během měsíce října věnujeme většinu času pobytu venku. Stíháme ale i vyrábění a jiné aktivity. Snažíme se propojit příjemné s užitečným, a tak např. přírodní materiál sbíráme při společných procházkách v okolí naší školy a následně ho využíváme při zkoušení různých (netradičních) výtvarných technik. Aby si na své přišli všichni žáci, situujeme i zdánlivě méně zajímavé aktivity do venkovních prostor, což nám umožní třeba z vyplňování osmisměrky vytvořit akční kolektivní hru.

SBĚR PRO SOVY

Na pátek 25. 5. 2018 vyhlašujeme "Den sběru pro sovy".

Papír můžete nejen přinést do školy, ale i odvézt do sběrny. Výtěžek z pátečního sběru poté věnujeme panu sokolníkovi jako příspěvek na chov sov a dravých ptáků.

Sběr se samozřejmě počítá i do celoroční školní soutěže, která se pomalu chýlí ke konci.

Tak pilně třiďte a sbírejte!

Ohlédnutí za uplynulými měsíci roku 2017

Ohlédnutí za uplynulým rokem

V měsíci říjnu nás ve školní družině provázelo téma draků, které v listopadu vystřídala strašidla. Vyrobili jsme si hru s létajícími dráčky a také pořádné dračí marionety na školní výstavu draků. Děti mohly navštívit strašidelnou stezku a prožít nevšední zážitek, školní atrium ve tmě. Také jsme pilně vyráběli výrobky na prosincové Vánoční setkání ve škole.

Týden zvířat - ŠD

První říjnový týden byl ve znamení zvířat. V družinové hře nám kostka určila, že týden začneme zpěvem. Děti se naučily píseň Svátek zvířat, která pobavila i největší odpůrce zpěvu z řad chlapců, kteří se nakonec také zapojili. V úterý na nás čekala aktivita zvaná pantomima, kde se předváděla nejrůznější zvířata. Ve středu si mohly děti vyrobit ještěrku a také se pochlubit svými domácími mazlíčky. Někteří je měli dokonce s sebou.

Družinová hra - ŠD

Od počátku měsíce října hrajeme družinovou hru, kterou jsme si společně vyrobili a pověsili v družině. Na každý týden je připraveno 6 rozdílných aktivit v barevných obálkách a náhoda nám určuje, co budeme společně v konkrétní den dělat. Každý den si házíme barevnou kostkou, která určí obálku k otevření. My se tak dozvíme, zda budeme společně vyrábět, předvádět pantomimu, zpívat, hádat a luštit rébusy, číst si, skládat origami, skládat básničky, vymýšlet příběhy, vyprávět si vtipy, tančit, cvičit nebo dělat spoustu jiných úžasných věcí.

Dračí týden 1 - ŠD

Druhý říjnový týden byl dračí. Vytvářeli jsme sochy draků z našich těl, prohlíželi jsme si knížky o dracích, děti vymýšlely dračí jména. Některé děti draky kreslily, jiné malovaly a další vybarvovaly omalovánky s motivem draků či skládaly origami. Ve čtvrtek jsme vyráběli létající dráčky na principu hry kloboučku hop. V pátek děti většinou odpočívaly nebo dodělávaly své výtvory, protože je čekala přednáška o zvířatech kolem nás. Musím děti pochválit za projevený zájem. Všichni byli pozorní a paní přednášející zahlcovali velkým množstvím otázek.